Zgrzewarki stołowe punktowe i garbowe prądu zmiennego o mocy od 16 do 150 kVA


Zgrzewarki stołowe punktowe i garbowe dzięki odpowiedniej konstrukcji charakteryzują się dużymi możliwościami zgrzewania elementów stosowanych w przemyśle metalowym i elektrotechnicznym oraz przy zgrzewaniu materiałów trudno zgrzewalnych.

Typoszereg obejmuje 19 urządzeń o mocach od 16 do 150 kVA (P=50%) i różnych siłach docisku elektrod, rozstawach ramion i wysiegach. Cechą wspólna zgrzewarek jest zastosowanie siłowników z chromowanymi ściankami cylindrów i elementów pneumatyki nie wymagających smarowania. Transformator, uchwyty elektrod, elektrody i układ tyrystorowy są chłodzone wodą i zabezpieczone termostatem. Wszystkie posiadają dwupozycyjny pedał elektryczny, który oprócz funkcji pracy pojedynczej i seryjnej umożliwia próbne docisnięcie detali razem bez prądu w celu ich precyzyjnego ustawienia względem siebie i dopiero poprzez silniejsze dociśnięcie pedału nastepuje zgrzanie detali w ustalonej pozycji.

Zgrzewarki wyposażono w nowoczesny sterownik TE550 (model 2102 - TE101) umożliwiający precyzyjne zaprogramowanie do 250 technologii zgrzewania z wykorzystaniem do 26 parametrów. Liczne funkcje dodatkowe pozwalają w pełni kontrolować proces zgrzewania.